O tańcu liniowym słów kilka…

Co to jest?

Tańce liniowe (ang. Line Dances) są specyficznym sposobem tańca, w których tańczący poruszają się, stojąc obok siebie w linii. W ten sposób tańczy się więc „solo”, a zarazem w grupie. 

Tańce liniowe są niesłychanie różnorodne – od bardzo prostych do skomplikowanych. Mieszczą się w różnych stylach tanecznych – od country, poprzez latino (salsa, bachata, samba, cha cha), disco, na tańcach narodowych skończywszy. 

Są wśród nich zarówno choreografie wolne, jak i dynamiczne. 

Dla kogo to jest?

Dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności. Dla towarzyskich i nieśmiałych, dla samotnych i grup przyjaciół. Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się w rytm różnorodnej muzyki. 

Urok tańców liniowych polega na tym, że nie trzeba doświadczenia tanecznego ani partnera do tańca i dlatego szczególnie dobrze nadają się one dla singli.

Czy to trudne?

Taniec liniowy składa się z regularnie powtarzanego układu kroków.  Charakterystyczne jest to, że tancerze tańczą równo i jednocześnie zmieniają kierunek tańca.

Stopień trudności choreografii jest bardzo zróżnicowany: od naprawdę prostych sekwencji do coraz bardziej skomplikowanych. 

Tańce każdorazowo dobieram tak, by każda osoba w grupie znalazła coś dla siebie – obserwując uczestników dostosowuję się do poziomu i nastroju grupy. Wybieram z bogatego i różnorodnego repertuaru tańce, które wywołają uśmiech na twarzach tancerzy, podniosą poziom endorfin i zadowolenia. 

W naszych spotkaniach nie chodzi o dążenie do perfekcji, o bezbłędne opanowanie kroków i figur, ale o to by razem cieszyć się tańcem, dzielić się radością ruchu przy muzyce.